Ex-Öllerlüüd

Uns (ehemaalige) Öllerlüü un Vörstandsmitgleeder

Leeder hett de Krieg in 1942 dat Huus vun uns Gillbroder Zimmer an Bleeck zerstört und annere Hüs ook. Dorbi sind veele historische Ünnerlagen vun de Fleckensgill för immer verlor’n gaan.
Ut annere Quellen un ut Erinnerung versöök wi een List vun uns Vorlüü tosammen to stellen.

Vörstandsmitgleeder

Gillmeister Gillschriewer Gillschatzmeister Exi-Beopdragten
schroedterAnsgar Schroedter
Gildemeister
2003 – ff
Wisy_Martin_Gilde2016_1_IMG_9916Dr. Martin Wisy
Gildeschreiber
2016 –
manfredP1210286Dr. Manfred Spies
Gildeschatzmeister
2016 –
fuelscherReimer Fülscher
Obmann för de Exis
2005 –

ehemaalige Vörstandsmitgleeder

Fick_Max_2Max Fick
Gildeschreiber
1947 – 1954
– 26.12.1954 (+)
schnepelOtto Schnepel “Otti”
Gildeschreiber 1954 – 86
Gildemeister 1954 – 1991
Ehrengildemeister
1991 – 2004 (+)
oberstellerFriedrich Wilhelm Obersteller “Friedel”
Gildemeister 1991 – 2003
Ehrengildemeister ab 2004
Joachim Ribbeck
Gildeschreiber
1986-1991
berneckerGeorg (Johnny)
Bernecker
Gildeschreiber
1992 – 2005
Ehrengildeschreiber ab 2006
schadendorfJan-Uwe Schadendorf
Gildeschreiber
2005 – 2010
Uellendahl_ThomasP1210287Thomas Uellendahl
Gildeschreiber
2010 – 2016
wittaArnold Witt
Gildeschatzmeister
1983-1993
Ehrengildeschatzmeister
ab 1993
koehnckeUdo Köhncke
Gildeschatzmeister 1993-2002
Ehrengildeschatzmeister ab 2002
friedrichsJürgen Friedrichs
Gildeschatzmeister
2002 – 2008
André Bohnensack
Gildeschatzmeister
2008 – 2016
Johannes Grewe
Gildekassierer
1949 – 1952(?)
Johannes Weber
Gildebote u. -sammler
1944 -1948
Heinrich Lembcke
Gildekassierer
vor 1939 -1953(?)
Hermann Harms
1901
Friedrich Voßbeck
1860
Hinrich Steckmest
1852 –
Friedrich Seller
1859
Johann Wilckens
1826 –
(1840 Gildeschreiber)
Johann Hinrich Soltwedel
Gildemeister
1840 –
Jochim Huß
1858
Johann HermannWesselmann
1823 –
Hinrich Meyer
1817 –
Hans Hinrich Bracker
1773 –
Johann Hinrich Regems
1792 –
Hinrich Fuhlendorf
– 1773

Öllermänner

2019 2018 2017 2016Wisy_MartinDr. Martin Wisy
Elektrotechniker
An der Hudau 7
2015Mordhorst_BerndBernd Mordhorst
Landwirt
Mühlenstraße 19
2014Spies_Manfred_Gilde2016_1_IMG_9945Dr. Manfred Spies
Chemiker
Unter der Lieth 9
2013hansjuergenP1210286Hans-Jürgen Kütbach
Bürgermeister
Schlüskamp 32
2012hardyP1210287Hartmut Otto
Redakteur
Lehmbarg 35
2011Bernecker_AndreasAndreas Bernecker
Physiotherapeut
Stettiner Weg 20
2010Uellendahl_ThomasP1210287Thomas Uellendahl
Rechtsanwalt und Notar
Achtern Höben 1d
2009Michael Eifert
Elektromeister
* 19**
Landweg 50
2008BohnensackAAndré Bohnensack
Bankkaufmann
* 1966
Fuhlendorfer Weg 6
2007BoettcherHHartmuth Böttcher
Druckerr
* 1949
Sommerland 5
2006Kaesbernd120Bernd Käselau
Gewerkschafts-
sekretär
* 1952
Graf-Stolberg-Str. 34
2005Gerhard2_120Gerhard Schönau
Kaufmann
* 1961
Bimöhler Str. 3
2004reimer_120Reimer Fülscher
Kaufmann
*1968
Bleeck 3
2003schadendorfJan-Uwe Schadendorf
Bankkaufmann
*1952
Am Kapellenhof 3 a
2002schroedterAnsgar Schroedter
Malermeister
*1964
Maienbeeck 49
2001friedrichsJürgen Friedrichs
kfm. Angestellter
*1954
Bissenmoor 18
2000foelsterJürgen Heinrich Fölster
Bankvorstand
*1947 + 2006
Otto-Liebing-Weg 22
1999schreibHans Peter Schreib
Maurermeister
*1946
Maienbaß 43
1998ahrensHans Hinrich Ahrens
Ingenieur
*1949
Otto-Liebing-Weg 16
1997kuehlingUwe Kühling
Bezirkskommissar
*1956
Oskar-Alexander-Str.
1996dibbernUwe Dibbern
Angestellter
*1941
Goethering 54
1995gruenbergGerhard Grünberg
Kaufmann
*1945
Landweg 49
1994harderGerhard Harder
Landwirt
*1944
Rehweg 1
1993koehnckeUdo Köhncke
Bankkaufmann
*1942
Düsternhoop 8
1992oberstellerFriedrich-Wilhelm Obersteller
Lehrer
*1940
Fleederbusch 1
1991woerdemannPeter Henry Wördemann
Baumschuler
*1940
Großenasper Weg 31
1990mohrklKlaus Mohr
Landwirt
*1941
Lindenhof
1989wittrRolf Witt
Optikermeister
*1944, + 2005
Bleeck 5
1988fuhlendorfJürgen Fuhlendorf
Gastwirt
*1949, + 2008
Bleeck 26
1987kielgGerd Kiel
Klempnermeister
*1944
Mühlenstr. 4
1986ehlersPaul Ehlers
Landwirt
*1935
Weddelbrooker Str. 4
1985wittaArnold Witt
Bankangestellter
*1933
Mühlenstr. 26
1984guelckWolfgang Gülck
Zimmermeister
*1943
Segeberger Str. 16
1983harmklKlaus Harm
KfZ-Meister
*1941
Sommerland 5 b
1982mohrklaus120Helmut Mohr
* 1938, + 1992
Weddelbrooker Str. 14
1981hamer120Helmut Hamer
Elektromeister
*1922, +2004
Landweg 46
1980poggensee120Willi Poggensee
Landwirt
*1934
Bissenmoorweg 73
1979bruegmann120Helmut Brügmann
Maurer/ Betonbauer
* 1920, +1983
Altonaer Str. 24
1978KolbowGünter Kolbow
Angestellter
* 1923, +
Strietkamp 21
1977reimers120Hans-Werner Reimers
Landwirt
* 1927 + 1979
Segeberger Str.
1976Endrikat_HerbertHerbert Endrikat
Bürgermeister
* 1926 + 1990
Landweg 37
1975HansGeorgOhlyHans Georg Ohly
Gastwirt
* 1913, + 19xx
Hamburger Str. 66
1974Willi_LoopWilli Loop
Maurermeister
* 1921, + 1986
Sommerland 49
1973steffenGünter Steffen
Landwirt
*1937
Großenasper Weg
1972Wrage_BrunoBruno Wrage
Baumeister
* 1913, + 1994
Unter der Lieth 48
1971andresenHans Andresen
Angestellter
*1918, +2004
Butendoor 37
1970HauschildHeinrich Hauschildt
Schuhmacher
* 1911, + 1993
Glückstädter Str. 2
1969koehnke_JohannJohann Köhnke
Landwirt
* 1924, + 1993
Bleeck 18
1968Hans_MohrHans Mohr
Landwirt
* 1908, +
Weddelbrooker Str. 16
1967Ernst-Friedrich_HarmErnst Friedrich Harm
Kfz-Meister
* 1908, + 1999
Sommerland 5 b
1966Kiel_HeinrichHeinrich Kiel
Klempnermeister
* 1908, + 1992
Mühlenstr.
1965Delfs_FritzFritz Delfs
*, +
1964schadendorf_RichardRichard Schadendorf
Landwirt
* 1904, + 1970
Butendoor 11
1963Thies_WillyWilli Thies
Schuhmacher
* 1902, + 1982
Mühlenstr. 15
1962Mohr_AugustAugust Mohr
Landwirt
* 1910, + 1992
Hamburger Str. 47
1961Freudenthal_HansHans Freudenthal
Landwirt
*1917 + 2007
Armstedt
1960Osterhoff_HeinrichHeinrich Osterhoff
Schlachter
* 1901, + 1970
Butendoor 28
1959Moeck_OttoOtto Möck
Schuhmacher
* 1912, + 1983
Landweg 5
1958Stueben KopieOtto Stüben
+
Strietkamp
1957Mohr_Hans_Hans Mohr
* 1901, + 1972
Bissenmoor
1956fick_fritzFritz Fick
* 1900, + 1971
Mühlenstr. 11
1955Weigang_JohannJohann Weigang
Schornsteinfeger- meister
1954Weigang_JohannJohann Weigang
Schornsteinfeger- meister
1953Mohr_wWalter Mohr
* 1913, + 2009
Weddelbrooker Str. 5 a
1952Zimmer_Otto2Otto Zimmer
Landwirt
* 1903, + 1990
Butendoor 14
1951Dieck_Hans_2Hans Dieck
Schlachter
+
1950Harder_Adolf_2Adolf Harder
Landwirt
* 1898 + 1980
Hoffeldweg 2
1949Koehncke_Willi_2Willy Köhncke
*
Segeberger Str.
1948Elwig_FritzFriedrich “Fritz” Elwig
+

1947

Karl Koch
+

1940 – 1946

keine Gildefeste

1942 Vernichtung vieler Archivalien

1939
Freudenthal_GottliebGottlieb Freudenthal Wrage_AugustAugust Wrage
1939 1938 1937 1936 1935
1934 1933 1932 1931 1930
1929 1928 1927 1926 1925
1924 1923 1922 1921 1920
1919 1918 1917 1916 1915
1914 1913 1912 1911 1910
1909 1908 1907 1906 1905
1904 1903 1902 1901 1900